Divadlo Mír

Divadlo Mír sídlí v prvorepublikové budově bývalého kina Mír v Ostravě-Vítkovicích, která v minulosti dlouhou dobu chátrala. Kultura se do tohoto prostoru vrátila až v roce 2017, kdy si herec a producent Albert Čuba splnil svůj životní sen a otevřel zde zcela nové ostravské profesionální divadlo. Začal se tak psát příběh, na jehož začátku byl sen, kterému nikdo moc nevěřil. Postupně se však i díky rozrůstajícímu týmu zapálených a kreativních lidí stalo Divadlo Mír moderním kulturním prostorem nabízející kvalitní zábavu, ale i vysoký návštěvnický komfort. Za velmi krátkou dobu se nejen nesmazatelně zapsalo na kulturní mapu Ostravy, ale především se díky kvalitnímu komediálnímu repertoáru i své audiovizuální tvorbě (zejména v období pandemie covidu-19) stalo doslova celorepublikovým fenoménem. 

V současné době patří Divadlo Mír mezi nejznámější a nejnavštěvovanější česká divadla, má stálý herecký soubor, nejvíce sledujících na sociálních sítích, jeho představení jsou neustále ze 100 % vyprodaná a aktivně se věnuje natáčení filmů, filmových inscenací a seriálů na vlastní audiovizuální platformu MírPlay a YouTube. Divadlo Mír totiž už dávno není pouhým divadlem, ale kreativním zázemím, kde vzniká velké množství nejrůznějších multimediálních děl. Se značkou Divadla Mír je také neodmyslitelně spjatá improvizační skupina Tři Tygři (Albert Čuba, Štěpán Kozub, Robin Ferro, Vladimír Polák).

Mírový repertoár tvoří výhradně kvalitní komedie, a to jak bulvárního typu (v dobrém slova smyslu), tak hořké, konverzační či situační komedie. Zejména v audiovizuální tvorbě se však tvůrci Divadla Mír neobávají ani dramat či tragikomických poloh.

V roce 2023 prošla budova divadla další velkou modernizací, která zvýšila divácký komfort pomocí nové a moderní vzduchotechniky, zútulnila herecké zázemí a oživila foyer. Součástí divadla je kavárna s barem, která je otevřená během představení a obchod MírShop s upomínkovými předměty.

Cílem a smyslem Divadla Mír je bavit své diváky a fanoušky, a to kdekoliv a kdykoliv. Ať už jsou fyzicky v pohodlných červených sedačkách během divadelních představeních, sedí doma u televizí, monitorů knížek či hudebních přehrávačů, nebo prostřednictvím sociálních sítí. Smích a dobrá nálada je naší největší odměnou. Mírujeme divadlo. 

www.divadlomir.cz

www.mirplay.cz

eshop.divadlomir.cz